03-3741695 english web site home

אסקייפ רום – הטיפים שיבנו לכם את החוויה

כל דבר שאנו עושים בחיינו, באפשרותנו לעשות אותו מבלי ללמוד עליו דבר ואולי להסתפק בחוויה ממוצעת למדי, או להבין בדיוק איך הכי נכון לעשות אותו, ולייצר עבורנו את החוויה האולטימטיבית. הדברים נכונים גם כאשר מדברים על חוויית אסקייפ רום, שיכולה להיות מהנה, אבל גם יכולה להיות יוצאת דופן ובלתי נשכחת. אספנו עבורכם 11 טיפים שיסייעו לכם למצות את החוויה של חדרי בריחה עד למקסימום האפשרי.

לכל אחד מן הטיפים פה יש חשיבות רבה, ולכן כדאי לקרוא אותם וליישם אותם כשמגיעים לחדר בריחה:

 1. האצלת סמכויות – אם אתם מתחבטים זמן רב סביב פתרון של חידה שניצבת בפניכם ואינכם מצליחים להגיע לפריצת דרך, הציבו את אחד מחברי הצוות האחרים על המשימה. נקודת מבט שונה וצורת חשיבה שונה יאפשרו לכם לרוב לפתור את כל החידות מבלי לשכוח אף אחד מהן. אם אף אחד מאנשי הצוות לא הצליח לפתור את החידה, ייתכן שפספסתם משהו בשלב מוקדם יותר.
 2. הקשיבו לחברי הצוות שלכם – ההצלחה בחדרי בריחה תלויה מאוד ביכולת שלכם להיות יצירתיים ולנסות הכל. אם לחבר צוות יש רעיון קצת משוגע, אבל סביר, נסו אותו. גם אם אתם חושבים שמדובר ברעיון לא טוב, עודדו את חבר הצוות לנסות בכל מקרה. לכל הפחות, זה יהיה כיף גדול.
 3. הודיעו מה מצאתם – הרמזים והפתרונות פזורים בכל החלל של חדר בריחה, והיכולת שלכם לתקשר בין חברי הצוות, תכריע גם את היכולת שלכם לחבר רמזים שונים מחברי צוות שונים. אם לא תתקשרו, ולא תודיעו לאחרים מה מצאתם, אתם צפויים לפספס לא מעט הזדמנויות. זה יכול ליצור קצת כאוס ובלגאן, אבל זה הרי כל הכיף.
 4. התמקדו במה שאחרים זנחו – למשתתפים במשחקי בריחה ישנה נטייה לדלג על חידות שנראות "קשות מדי". אלו הן בדיוק החידות שיכולות להוות את פריצת הדרך בפתרון. אם יש משהו שכולם זנחו, קחו את היוזמה והתמקדו בהם. כך תוכלו להבטיח יעילות מקסימלית של חברי הצוות במשימת הפתרון.
 5. אל תסתבכו ואל תסבכו – תעשו הכל כדי לתרום לפתרון החידה, ואל תהפכו לצופים. התקהלות סביב חידה וזריקת רעיונות לאוויר, מבזבזות הרבה זמן ולא מובילות לשום מקום בדרך כלל. יחד עם זאת, אם נותרה חידה אחת לפתור, סיעור מוחות בהחלט יכול לסייע.
 6. שמרו מפתחות בתוך המנעול – מפתח לא נועד לשימוש יותר מפעם אחת בדרך כלל. כדי לשמור על שפיות ולמנוע בלבול, שמרו כל מפתח במנעול שלו הוא מתאים. אם לא תעשו כן, מובטח לכם בזבוז רב של זמן ואנרגיה בניסיונות עקרים לעשות שימוש במפתחות לא מתאימים.
 7. צרו ערימת התעלמות – בערימה אחת, רכזו את כל הפריטים שכבר נעשה בהם שימוש אפשר להתעלם מהם, ולידם ערימה של הפריטים שטרם נעשה בהם שימוש. כך תוכלו לחסוך לחברי הצוות האחרים ניסיונות חוזרים ועקרים בדרך לפתרון.
 8. סירקו את החדר לעומק – בדקו כל פרט וכל פריט כאילו עליכם לערוך רשימת מצאי של כל הפריטים בחדר. הרמזים יכולים להיות מונחים סתם כך על המדף, להיות מוסתרים בתוך ספר או מאחורי דלת הארון. סרקו כל פינה וכל חלל ואל תזניחו כלום. אלה יהיו בדרך כלל הפריטים "הלא חשובים" שהם החשובים ביותר.
 9. הקשיבו למפעיל שלכם – הקשיבו להקדמה שאתם מקבלים מהמפעיל באסקייפ רום. הוא עשוי להחליק מספר טיפים ורמזים כבר בהקדמה, ועל פי הצורך תוכלו למצוא ערך רב גם בדברים שוליים שנאמרים תוך כדי המשימה.
 10. אל תשברו דבר – שבירת פריטים מזיקים גם לחדר הבריחה וגם לכם כשחקנים. אם זה לא יוצא בקלות מהקיר, זה לא אמור לצאת. אם הדלת לא נשלפת מהארון, היא לא אמורה להישלף ממנו. במרבית המקרים, המפעיל ייתן לכם הדרכה מלאה לגבי מה מותר ומה אסור לעשות.
 11. אל תשכחו ליהנות – בשורה התחתונה, חדרי בריחה נועדו להנאה. החוויה בתוך חדר בריחה יכולה גם להוביל למקומות של תחרותיות ואפילו כעס. אל תשכחו שבאתם ליהנות ואל תשכחו שמדובר במשימה של צוות. זה לא המקום להוכיח את הייחודיות שלכם. אם אתם אכן בעלי ראש חריף וייחודי, סמכו עליו שהוא כבר ידע להביא את זה לידי ביטוי, ובינתיים פשוט תיהנו.

עקוב אחרינו ב הדף שלנו בפייסבוק הדף שלנו בטריף אדוויזור הדף שלנו באינסטגרם