03-3741695 english web site home

תשע סוגים של אסקייפרים

באסקייפ רום תלויה בגיוון חברי הקבוצה. בבואכם הרכבת הצוות, חשוב לשלב סוגים שונים של אנשים, כדי להיחשף לתהליכי חשיבה שונים במהלך המשחק. שילוב של אנשים בעלי תהליכי תפיסה וחשיבה שונים במשחק בריחה, זהו דבר חיוני כאשר מנסים לפתור חידות מסוגים שונים – משום שזה מעלה את סיכוי הצוות המשחק להימלט מהחדר מהר יותר. אין שום השכלה מיוחדת או מיומנות כל שהיא שיכולה להבטיח הצלחת שחקן במשחק הבריחה, לעומת זאת שליטה כל שהיא במגוון רחב של יכולות, תכין את השחקן לכל סוג של אתגר בו הוא עלול להיתקל במהלך משחק בריחה. ריכזנו כאן את טיפוסי האסקייפרים הכי נפוצים.

החוקר

זהו השחקן הכי פעיל בצוות, וזה מתבטא בכך שהוא מחפש ומוצא כמעט כל דבר בעל משמעות בחדר. תפקידם בקבוצה הינו לפתוח כל מגירה, לדפדף בכל ספר ואפילו להציץ מתחת לשטיח. הם לא מפספסים לעולם שום רמז שנדרש לפתרון החידות בחדר. לרוע המזל, שחקן מטיפוס חוקר, מהווה לעיתים מכשול לשאר חברי הקבוצה, משום שמציאת רוב הרמזים על-ידו מונעת משחקנים אחרים בקבוצתו להשתתף ולהנות מהמשחק – וזה כמובן, עלול לגרום לאי אילו חיכוכים בין חברי הקבוצה, אך ברוב המקרים חוקרים הינם נכס יקר לצוות הודות ליכולות החיפוש שלהם.

המחשבון

שחקן מסוג מחשבון, הינו אדם אשר אוכל ,ישן ונושם מספרים. האם יש צורך לפענח צפן כלשהוא? לפתור משוואה מורכבת? לפתור בעיות מבוססות על לוגיקה? זהו האדם לפנות אליו, שכן הוא יכול לפתור כמעט כל חידה הכרוכה במספרים. אך גם שחקן מסוג מחשבון, יכול להוות מכשול לקבוצה -אם הוא/היא אוהבים חידות מספרים יותר מדי, הם עלולים לא לעזור כלל באספקטים אחרים של משחק הבריחה.

המנהיג

שחקן מסוג מנהיג שם לב לכל המנעולים והרמזים שלא נעשה בהם שימוש, ומכוון את הצוות בכוון הנכון. מנהיגים מסוגלים לעשות זום-אאוט ולראות את התמונה הגדולה, גם כאשר הקבוצה בשלב מתקדם של המשחק.
שחקן מסוג מנהיג הינו בעל חשיבות לקבוצה, משום שהם אלו שמוודאים שמהלך המשחק עובר בצורה חלקה ושום דבר לא נשכח. בנוסף לכך הם יודעים לגרום לכל חברי הקבוצה להיות מעורבים במשחק בריחה, ובכך לשמור על התרגשות ואווירה טובה.

התוקפני

לשחקנים כאלו יש רק דבר אחד בראש וזה – להימלט מחדר הבריחה. הם עלולים להיות לא מנומסים וחצופים ואף יכולים לסבך את מהלך המשחק בגלל רצונם לפתור חידות כמה שיותר מהר , בלי תשומת לב לפרטים, ועקב כך בצורה לא נכונה. הרבה פעמים הם יקפצו בין חידה לחידה ללא התקדמות בפתרון אף אחת מהן. הם עלולים לצעוק ולהלחיץ את שאר חברי הצוות אך – הם מאד נחושים. השחקן התוקפני מאד רוצה 'להימלט' ומבחינתו, זה יעשה בכל מחיר. למרות שעיניו מופנות אל המטרה הסופית, בסופו של דבר שחקן כזה גורם ליותר נזק מאשר תועלת.

המשקיע

שחקן כזה מתחיל לחפש רמזים עוד לפני שקבוצתו נכנסה לחדר הבריחה. הם יתבוננו בכל שלט, מפתח, מכתב ומה לא. מבחינתם כל דבר וחצי דבר בחדר, יכול להיות רמז – והתנהלות כזו גוזלת זמן יקר. השחקן המשקיע יכול לגרום לחברי הצוות לעיכובים רבים, בגלל בדיקת דברים בחדר הבריחה שאינם רמזים בכלל- אך למרות חסרון זה, המשקיעים הינם תוספת מצויינת לקבוצה, בגלל נטייתם לחשיבה אבסטרקטית.

המתבונן

בתחילת המשחק המתבונן מסתובב בשקט ואינו נראה מעורב במשחק כמו חברי קבוצתו. הם יתהלכו בחדר הבריחה ללא מעש ומדי פעם ישחקו עם פריט כזה או אחר. אנשים עלולים לחשוב ש'מתבוננים' אינם משתתפים במשחק כמו שחקנים אחרים, אך במציאות מוחם פשוט עובד בצורה שונה מאחרים ולכן הם גם משחקים בצורה שונה. שחקנים כאלו, מקשיבים היטב למה ששאר חברי הקבוצה אומרים, וברגע בלתי צפוי יכולים להתערב במשחק ולהיות גיבורי הרגע!

התחרותי

שחקנים כאלו בטוחים שהם ימלטו מהחדר ואין להם שום ספק שקבוצתם תעשה זאת בזמן שיא. השחקן התחרותי לעיתים מתחיל כשחקן תוקפני אך מבין במהרה שזה לא מביא אותו לשום מקום, ולכן מאמצים לעצמם תפקיד של מנהיג. בגלל רצונם להימלט בזמן שיא, יש להם נטייה למהר ואף לצעוק על חבריהם לצוות.
אם הם מטילים ספק ביכולת הצוות לשחק טוב, הם עלולים להתעצבן ואף להרוס את מצב הרוח לשאר השחקנים. במידה והשחקן התחרותי מסוגל להתגבר על יצריו ולהתנהג כמנהיג – הוא יכול לגרום לכולם לעבוד יחד בצורה טובה. ברוב המקרים שחקנים תחרותיים, טובים בעידוד נחישותם של שאר חברי הקבוצה.

אז הנה, סיימנו!

לאיזו קטגוריה של שחקנים אתם הכי מתאימים?


עקוב אחרינו ב הדף שלנו בפייסבוק הדף שלנו בטריף אדוויזור הדף שלנו באינסטגרם